Nudíte se? Hrajte „prsovanou“!

17. březen 2020

Pro nové sportovní odvětví nepotřebujete moc prostoru a ani žádnou extra výbavu. Stačí, i nyní, hlavně dobrá nálada, smysl pro humor a může se začít. Možná vás ale překvapí, že sport s netradičním a velice zajímavým názvem vymysleli liberečtí senioři.

Reportáž s nimi před časem natočil náš sportovní redaktor Pavel Petr, který i naprosto popisně zápas odkomentoval; poslechněte si ji a můžete taky trénovat. Třeba si později uspořádáte vlastní turnaj.

„Soutěží dva hráči prosti sobě, jeden si pověsí na krk kyblík, druhý se mu do toho kyblíku strefuje pingpongovým míčkem. K dispozici má 10 míčků, pak se soutěžící vymění,“ říká Petr Slivka, který název hry vymyslel, prý kdysi na Máchově jezeře.

autor: ppe
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.