Němečtí senioři do Krkonoš nejspíš na podzim nepřijedou. Hoteliéři proto cílí na Čechy

6. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hotely a restaurace obnovují provoz, musí ale dodržovat nařízená bezpečnostní pravidla (Ilustrační foto)

Krkonošští hoteliéři mají zatím velmi málo rezervací. Na podzim se nejspíš budou muset obejít bez jindy běžných zájezdů seniorů z Německa, podnikových akcí i kongresů. Majitelé ubytovacích zařízení se proto snaží oslovit českou klientelu. Z její strany je největší poptávka o podzimní wellness pobyty.

„Na podzim jsme měli hlavně německou, takovou starší, důchodcovskou klientelu. Průjezdné turistické autobusy, které jim pomáhaly poznávat Krkonoše," říká manažerka hotelu ve Špindlerově Mlýně Jitka Hronešová.

Hotelová snídaně

Jenže Němci se do Krkonoš zatím nehrnou a nevypadá to, že sem na podzim přijedou ve velkém. Rezervací je totiž minimum.

„Německá klientela ubyla. Opravdu těch turistů je daleko méně, než bylo například v loňském roce," potvrzuje nezájem německých turistů a podzimní dovolenou v Krkonoších ředitel hotelu v Janských Lázních Marek Šustr.

Čtěte také

„Myslím si, že je tam určitá obava vycestovat ven. Nevím, jak cestují němečtí klienti v rámci Německa. Asi je tam zkrátka ona obava, vyjet do zahraničí." Hotely se budou muset obejít i bez velkých firemních akcí, které na podzim tradičně organizují.

„Veškeré akce jsou zrušeny, firmy se bojí vyjíždět se skupinami svých pracovníků. Máme několik kongresů, které jsou většinou přesunuty z června, kdy už byly naplánovány. že by nějaké nové přibývaly, to se bohužel neděje," říká Jitka Hronešová.

Hoteliéři proto cílí na české turisty

„Udělali jsme tam menší slevovou akci v průběhu podzimu. Je to do pěti procent ve srovnání s loňským roce," říká Marek Šustr.

Velkou roli hraje na podzim počasí. Pokud je předpověď příznivá, přijíždí lidé na prodloužené víkendy a často vyhledávají wellness pobyty.

Hoteliéři cílí na Čechy, slevují například wellness pobyty (ilustrační snímek)

„Klienti se rozhodují na poslední chvíli. Konkrétně u nás je nejvíc objednávek na víkend. My je dostáváme hlavně v průběhu čtvrtka."

„Spouštíme další speciální akce, kdy zlevňujeme naše wellness balíčky a věříme, že se česká klientela přijede zrelaxovat na české hory třeba ještě v listopadu," dodává Jitka Hronešová.

autoři: Kateřina Kohoutová , baj , reČRoL | zdroj: Český rozhlas Hradec Králové
Spustit audio

Související