Nedělní Noční linka: Máme rádi krimi

29. březen 2020

Máte rádi krimi? Baví vás sledovat práci vyšetřovatelů, byť jen třeba na televizní obrazovce? Chtěli jste se třeba někdy stát samotnými vyšetřovateli? Jaký druh krimi příběhů máte rádi? A jací jsou vaši oblíbení autoři krimi příběhů a detektivek? A máte nějakého svého oblíbeného detektiva?

Asi každý z nás alespoň několikrát viděl v televizi nebo v kině dobrou detektivku. Někoho tyto příběhy baví více, někoho zase méně, jak už to tak chodívá, ale pravda je, že dobrých krimi příběhů bylo napsáno dost. Máte nějaký svůj oblíbený?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.