Nedělní Noční linka: Co je u vás obráceně?

27. listopad 2022

Podle některých průzkumů sledují muži stránky s prádlem častěji než ženy a ženy jsou častějšími divačkami sportovních přenosů než jejich protějšky. Možná ale není nutno zacházet do podobných extrémů a bude stačit položit otázku, v čem jsou u vás doma oproti tradičnímu rozdělení prohozené role.

Je vaše paní schopná vysekat drážku na přívod k vypínači a zahladit ji fajnovou omítkou a vy se spíše věnujete vaření? Je váš muž tím, kdo děti vodí a vyzvedává ze školky a vy jste ta, která zařizuje řemeslníky a vybírá vzor nových dlaždiček? Při výběru dovolené je u vás spíše žena tím, kdo má jasno během prvních vteřin debaty a muž týdny váhá, přemýšlí a zvažuje, kam vlastně pojedete?

O tom, co je u vás doma opačně si v dnešní Noční lince budete moci povídat s Borkem Kapitančikem na telefonu 731 800 900. Psát můžete i do formuláře na webu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.