Na zádech plavou jenom leklé ryby, říká českolipská plavkyně

1. červenec 2020

V roce 2012 se Petra Chocová poprvé stala evropskou šampionkou. Co dělá teď a jestli jí láká odložená olympiáda, prozradila našemu sportovnímu redaktorovi.

Čtěte také

Petra Chocová se do bazénu vrátila po dlouhých třinácti měsících a mateřské dovolené. Odchovankyně českolipského plavání teď nemá moc času na tréninky, spoustu času jí zabere péče o dceru. „Ale stejně to všechno sleduju, příští týden se jedu podívat do Podolí na Corona cup, abych je trochu podpořila,“ říká. V České Lípě, kam stále klubovou příslušností patří, se dvojnásobná evropská šampionka představila při oddílových závodech. A musela zvládnout plavecký víceboj. Na úvod třeba pro ni hodně netradiční padesátku znak. Poslechněte si to.

Ač nerada, zaplavala si i znak
autor: ppe
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.