Líbání mužů i zametání kalhotek. Začíná divoká jízda Don Juana v Šaldově divadle

Rychlé vozy, krásné ženy, nevázaný sex v jednom balení spolu s pokrytectvím a naprostým pohrdáním city druhých. Takový je nový Don Juan v podání libereckého divadla F. X. Šaldy. Svůdce v moderní podobě krade srdce ženám bez rozdílu věku nebo původu. A v patách mu je filmový dokumentarista, který o něm chce natočit příběh a zároveň ho tajně miluje.

Když se mohu líbat s kolegyněmi, proč bych se nemohl líbat s kolegou. Má to nějak pro diváky vypadat, tak ať to vypadá, aby je to co nejvíc zasáhlo. herec Tomáš Impseil

Jednu velkou divokou jízdu životem zažíval liberecký Don Juan, své touhy a představy do něm promítl režisér Tomáš Svoboda. „Myslím, že to je o mě, člověk to musí mít v sobě, aby ho to bavilo. My ho nekritizujeme, ale obdivujeme,“ říká.

„Od Moliéra si bereme všechny hlavní postavy. On nenapsal hru o svůdnictví, ale o pokrytectví,“ vysvětluje dramaturg představení Tomáš Syrovátka. Podle představitele Dona Juana Tomáše Impseila je postava proslulého svůdníka někdy poměrně necitlivá. „Juan je někdy opravdu necitlivé zvíře. Nemilosrdně umí šlehnout a setřít,“ říká herec.

Automobilová honička s Jamesem Bondem a zametání dámských kalhotek – i to jsou součásti divadelního představení, které si může divák vychutnat. Ve scénáři je i líbání Don Juana se Sganarellem. „Šli jsme na to profesionálně – máme se líbat, tak se budeme líbat. Když se mohu líbat s kolegyněmi, proč bych se nemohl líbat s kolegou. Má to nějak pro diváky vypadat, tak ať to vypadá, aby je to co nejvíc zasáhlo,“ říká Tomáš Impseil. Novou komedii napsanou volně podle Moliéra uvede liberecké divadlo v premiéře dnes 21. dubna v 19 hodin.

Don Juan v Šaldově divadle
Don Juan v Šaldově divadle
autor: Lucie Fürstová
Spustit audio