Herci s neobyčejným smyslem pro humor Pavel Zedníček a Uršula Kluková jsou Na větvi s Halinou

3. květen 2021

Herci se svérázným smyslem pro humor Pavel Zedníček a Uršula Kluková byli hosty pořadu Českého rozhlasu Na větvi s Halinou. Jde o přenos z Lázní Bělohrad, kde se pravidelně koná talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů. (repríza z roku 2019)

Pavel Zedníček se narodil na kovárně v Hošticích-Herolticích na Vyškovsku. Už na základní škole byl považován za třídního baviče, smíška a velkého extroverta.

V roce 1969 mu kamarád poradil, ať svých schopností využije a přihlásí se na hereckou školu. Podal si tedy přihlášku na JAMU a po přijetí se seznámil s hereckou partou kolem Jiřího Bartošky a Karla Heřmánka. Už během studií vystupoval v brněnském Divadle Na provázku.

Sehraná trojice Bartoška-Heřmánek-Zedníček se v průběhu 70. let dostávala do stále většího povědomí, a tak v roce 1977 přišla nabídka angažmá v Divadle Na zábradlí, kterou společně využili. Pavel Zedníček zde vytvořil řadu významných rolí.

Herec Pavel Zedníček nastínil, o čem bude nový seriál o četnících z konce první světové války

Ve filmu se poprvé objevil v roce 1975 v detektivce Juraje Herze Holka na zabití. Televize mu o dva roky později nabídla sice menší ale vděčnou roli zraněného řemeslníka v dobově velmi oblíbeném seriálu Nemocnice na kraji města.

Po celá 80. léta šel z role do role. Objevoval se v různých žánrech, ale výrazně bližší mu byla komediální poloha. Využíval ho film i televize, hrál hlavní i vedlejší postavy. Objevil se jako saniťák v seriálu Sanitka, byl také jedním z kriminalistů v Malém pitavalu z velkého města.

Velký prostor v jeho tvorbě tvoří také pořady pro děti.

Svým humorem oslovuje Pavel Zedníček široké lidové vrstvy. Opakovaně se umisťoval na předních příčkách divácké popularity, zvítězil např. v anketě Týtý.

Rodina Uršuly Klukové pochází z Prahy, ona se ale narodila v německém Kladsku, které dnes náleží k Polsku. Své dětství a mládí strávila v Broumově. Původním povoláním je zdravotní sestra – vystudovala Střední zdravotnickou školu v Trutnově a pracovala jako dětská zdravotní sestra.

Záhy se ale začala věnovat divadlu a v Broumově založila amatérský soubor Kladivadlo. Tady se setkala s řadou později významných hereckých osobností, například s Josefem Dvořákem nebo Jiřím Císlerem.

Od poloviny 70. let pak Uršula Kluková působí v pražských divadlech. V 90. letech se prosadila i sama tříletým působením ve vlastním představení jednoho herce Příhody lišky Uršuly.

Herečka Uršula Kluková

Uršula Kluková se vypracovala ve svébytného ženského komika s charakteristickým smíchem. Její specifický humor má rozhodně své místo na poli veseloherního žánru.

Na filmové plátno vstoupila ve filmu Tam, kde hnízdí čápi v roce 1975. Později hrála také v několika seriálech a televizních filmech nebo pohádkách. Byla to také především televize, která zajistila Uršule Klukové mimořádnou popularitu na přelomu 80. a 90. let díky účinkování v představeních a scénkách s Miroslavem Šimkem a Jiřím Krampolem.

Halina Pawlowská

Spisovatelka, scenáristka, publicistka, vydavatelka, moderátorka Halina Pawlowská má jedinečný dar dělat z chyb přednosti a pohotově reagovat na poptávku trhu. Své kypré půvaby a šarm umocňuje nezaměnitelným humorem a odzbrojující sebeironií, pro kterou ji ženy milují a muži obdivují.

V talkshow Na větvi s Halinou přivítá vždy Halina Pawlowská dva hosty. Součástí pořadu bude také živý hudební doprovod.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.


Zvětšit mapu

autoři: Halina Pawlowská , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...