Čeští biatlonisté se chystají na novou sezónu v Břízkách

Nabírání fyzické kondice a také třeba klidová střelba. Takovou tréninkovou náplň mají aktuálně v programu přípravy čeští biatlonisté. Na novou sezónu se chystají v Jablonci nad Nisou.

Hlavní trenér mužské reprezentace Ondřej Rybář biatlonistům naordinoval klidový trénink. Střelbu bez předchozí zátěže. Pustili se do ní Adam Václavík a také Jakub Štvrtecký.

„Zátěž nás teprve čeká, takže člověk se pak musí hodně koncentrovat, většinou je to hodně dlouhé a my pálíme hodně ran. Jde o to, že máme klidový tepy a je to bez jakéhokoli zatížení, takže by to na té střelbě mělo být znát,“ říká Jakub Štvrtecký.

„Trošku pofukuje vítr, nevím, co to bude dělat na terči. Zatím to bylo o té maximální síle, o dlouhých tréninkách a teď začneme postupně do těch intenzit,“ domnívá se Adam Václavík.

Jako poslední se do tréninku zapojil stříbrný olympijský medailista Michal Krčmář. Tradičně s dobrou náladou a s úsměvem na rtech. Ztuhne mu prý až při další fázi přípravy. „Od půl deváté do deseti to je vždy na pohodu a pak to začne bolet, od deseti do večera,“ směje se. „Dneska třeba posilovna s výklusem, odpoledne kolečkové lyže. Kolo, běh, posilovna, kolečkové lyže - to je asi pět věcí, které teď děláme nejčastěji,“ dodává Michal Krčmář.

Samotné střelbě se biatlonisté v areálu Břízky věnovali déle než hodinu. Ne u všech vládla spokojenost. „Pro nás je to pořád krok za krokem další část tréninku. Spokojenost je vždycky až po závodech,“ říká ke klidové střelbě Ondřej Rybář.

V první polovině června čeká biatlonisty soustředění v Letohradu. 

autor: ppe
Spustit audio

Související