Během lyžařského šampionátu v Liberci může podle policistů docházet k dopravním problémům

4. únor 2009

Během lyžařského šampionátu v Liberci, které začíná za dva týdny, může podle policistů docházet k dopravním problémům. Proto bude ve městě sloužit téměř 300 dopravních policistů z celých severních Čech, Prahy a Středočeského kraje. Jejich úkolem bude zajištění plynulosti dopravy z centra města a z parkovišť do lyžařských areálů a taky do Tipsport arény.

Policii bude při monitorování dopravy pomáhat vrtulník. Ten může taky sledovat ukradená auta nebo pátrat po ztracených dětech. Policie využije i dvě vozidla s termovizí a dva schengenbusy se špičkovou výbavou na odhalování padělaných dokladů.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.