Železniční výtopna Jaroměř
Cílem pořadu Vlakem Libereckým krajem tentokrát byla Jaroměř, kam jsme se minule vydali na výstavu drezín. Průvodcem dalšími exponáty v místě, kam jezdí například historické vlaky z Turnova, je Bohuslav Škoda, předseda Společnosti železniční výtopna Jaroměř.
Související
-
Na Drezínovém dni v Jaroměři
V Jaroměři se konal Drezínový den. Redaktor Pavel Petr využil pozvání Michala Havránka, místopředsedy Společnosti železniční výtopna Jaroměř.
-
Vlakem s Petrem Voldánem: Parní lokomotivou Walesem i horskou železnicí ve Švýcarsku
V pořadu Vlakem Libereckým krajem se sešli dva rozhlasoví Petrové: Pavel Petr a Petr Voldán. A vzniklo z toho povídání o cestování a o zážitcích nejen z českých železnic.
-
Železniční legendy v Turnově: Přehlídka motorových vozů 810 z Česka i zahraničí
Brány železničního depa v Turnově se otevírají maximálně dvakrát v roce. Poprvé toho redaktor Pavel Petr využil v zimě a nenechal si ujít ani letní pozvání.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.