Zahradníkovo jaro

Zahradníkovo jaro: Květnaté louky

Založení louky, na které najdeme až šedesát lučních květin a travin vyžaduje trpělivost. V našem seriálu poradíme, jak postupovat.

Procházka divokou loukou v době květu je nádherným zážitkem, ve kterém nechybí poletující motýli, včely, čmeláci a další užitečný hmyz. Založit si květnatou louku můžeme i na našich zahradách, a ještě tím prospějeme sobě i přírodě. Kromě dvou sečí prakticky nepotřebují žádnou údržbu, a navíc snížíme i množství exhalací uvolněných benzínovými sekačkami. Pro radu, jak si založit květnatou louku, si přišla Iveta Kalátová k zahradnímu odborníkovi Jiřímu Pevnému v Liberci.

Květnatá louka na jaře
Květnatá louka v létě
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.