Ve Vesci u Liberce odstartuje Benátská noc. Festival zahájí interpreti ze Slovenska

25. červenec 2013

Do Vesce u Liberce se pomalu sjíždějí první návštěvníci festivalu Benátská noc. 21. ročník začne dnes vpodvečer programem na jednom pódiu, které bude patřit výhradně slovenským interpretům. Otevře ho skupina Wild People, po ní se představí Katarína Knechtová, a pak přijde vrchol zahajovacího dne – jediné letošní open air vystoupení Mira Žbirky spolu s Moravskou filharmonií Olomouc.

„Bude třeba ozvučit hudebníky, kteří jsou zvyklí na něco jiného, na velmi pedantně nazvučené všechno. Oni mají jinou představu o hluku například. Pro ně crescendo a decrescendo je něco úplně jiného a za ticho oni považují opravdu ticho,“ poukázal na úskalí efektního hraní se symfoniky Miro Žbirka. Přiznal však, že se na vystoupení těší.

Další tři dny festivalu – od pátku do neděle – se bude hrát už na třech pódiích. Vedle domácích interpretů, jako například Monkey Business, Citron, Charlie Stright, Aneta Langerová a David Koller, vystoupí i méně obvyklí festivaloví hráči – Marta Kubišová, Věra Špinarová nebo Pražský výběr.

Ze zahraničních kapel se představí třeba finské skupiny Sunrise Avenue či Nightwish, švédští Sabaton či britská formace James.

Benátská noc se zapojila do projektu Čistý festival. Znamená to, že se bude důsledně třídit odpad a pít výhradně z vratných kelímků.

autor: jib
Spustit audio