Vánoční stromky v červenci? Ano, už je čas

20. červenec 2020

Do zimních svátků zbývá ještě několik měsíců, revírníci v Jizerských horách už ale teď při svých pochůzkách obhlížejí svoje rajony a kromě jiného se soustředí právě na to, jaké smrčky a jedle by se pěkně vyjímaly v prosinci ve vašem obývacím pokoji.

Čtěte také

Do kácení vánočních stromů sice zbývá ještě pět měsíců, ale už teď lesníci v Jizerských horách obhlížejí revíry a přemýšlejí, které by byly nejvhodnější na Vánoce. Už teď se totiž pozná, které smrčky a jedle jsou dobře rostlé a které třeba bude potřeba skácet kvůli tomu, aby nepřekážely v růstu jiným dřevinám. A že bude o stromy z Jizerských hor v prosinci velký zájem, o tom není podle revírníků pochyb. Přesvědčila se o tom naše redaktorka.

autor: sas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.