V Krkonoších by mohly vyrůst nové rozhledny
V Harrachově by mohla vyrůst nová rozhledna. Měla by to být kamenná stavba tyčící se na 1 020 metrů vysoké Čertově hoře. S nápadem přišel původně Sportovní areál Harrachov. Teď za záměr bojuje město, které rozhlednu považuje za přínos především pro letní turistický ruch.
Budova rozhledny by měla být vysoká kolem třiceti metrů. Turisté by měli mít rozhled po krajině z výšky dvaceti čtyř metrů. Ve spodním patře by měla být expozice Krkonošského národního parku o ochraně přírody.
Také sám Krkonošský národní park plánuje výstavbu rozhledny. Ta by měla vyrůst na Rýchorách nad Žacléřem, na místě bývalé Maxovy chaty. Konkrétní podoba rozhledny zatím neexistuje, teď se hledá projektant. Zřejmě ale půjde o patnáctimetrovou ocelovou konstrukci.
O osudu rozhleden se rozhodne už na podzim, kdy dojde ke schválení žádosti o evropské dotace.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Fotografie Trumpa se Zelenským ve Vatikánu byla zjevením z jiného světa, říká biskup Holub
-
Kopeček: Babiš nezpůsobí zemětřesení. Jeho voliči chtějí vyšší důchody, ne technokratické vládnutí
-
Část českých europoslanců nehlásí schůzky s lobbisty. Dostálová a Kovařík nezveřejnili ani jednu
-
Na Točné se ukázal zrenovovaný Hawker Hurricane. Připomíná československé letce z 310. perutě RAF