V Jablonci nad Nisou se začnou stavět nové byty
Město Jablonec nad Nisou připravilo na konci minulého roku dvě místa, kde se brzy začnou stavět nové bytové domy. Jablonec nové byty už nutně potřebuje. V Proseči a také na druhé straně Jablonce, v místě zvaném Na Dolině, vznikne celkem čtyři sta nových bytů.
Obyvatelům Doliny se ale záměr radnice a připravovaný projekt nelíbí. Proti výstavbě Na Dolině v tomto rozsahu protestují formou petice. Iniciátoři petice vlastně neprotestují proti výstavbě samotné, ale pouze proti rozsahu výstavby. Poukazují na to, že plánovaná výstavba není v souladu s územním plánem. Nutno dodat, že celá věc je stále otevřená. Radnice každopádně chce lokalitu Na Dolině zastavět, zároveň ale chce i nadále zůstat v kontaktu s obyvateli této oblasti a hledat společně kompromisy.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Babi, všechno bude dobré, říkávají vnučky. Starostka pečuje o děti zesnulé dcery i ochrnutého partnera
-
Přesně ví, co dělá a co dělat chce. Létající Ewa Farna by se svou show mohla objíždět světové haly
-
Stopka na 10 milionech? Švýcaři rozhodují v referendu o omezení počtu obyvatel
-
Imigrační právník: Situace v Americe se změnila, ale riziko konfrontace je nízké. Neustále u sebe noste pas