V expozici klobouků v Novém Jičíně si můžete pokrývku hlavy sami vyrobit

4. březen 2014
Česko – země neznámá

Klobouky, barety, čepice, čelenky. Pokrývky hlavy na stovky způsobů a v nejrůznějších barevných provedeních. Dámské, pánské, elegantní, ležérní i sportovní. Právě takovou kolekci představuje Expozice klobouků Návštěvnického centra v Novém Jičíně – městě klobouků.

Část nazvaná „Zkoušírna“ patří k nejatraktivnějším v celé expozici. Zájemci si tady mohou vyzkoušet jak nejnovější trendy modely, tak nejrůznější klobouky historické i extravagantní kousky určené jen na přehlídky.

Expozice klobouků - multimediální část

Nejslušivější modely mohou vybírat jak před zrcadlem, tak v digitální „zkoušírně“.

Mnohé se ale návštěvníci dozví také o samotné technologii kloboučnické výroby, kterou připomíná část expozice v simulované tovární hale.

V Ateliéru určeném pro workshopy si pak mohou sami výrobu klobouků vyzkoušet. Nechybí tam napařovací a tvarovací stroj, sušící pec i vše k ruce na dozdobení díla.

Expozice klobouků - o technologii

„Na každou hlavu se klobouk najde,“ vzkazují návštěvníkům tvůrci expozice, která je v Návštěvnickém centru v Novém Jičíně otevřená od pondělí až do neděle.

Více se dozvíte na www.mestoklobouku.cz.


Zvětšit mapu

autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...