Úterní Noční linka: Novinky v našem životě

1. leden 2019

Jaké novinky vás zastihly na prahu roku 2019 ? Jak přijímáte nové věci v životě? Chystáte nějaké novinky v právě načatém roce? Narodí se dítě do vaší rodiny? Budete mít novou práci? Máte novou lásku? Máte rádi změny? 

Nové zážitky, novinky, k životu patří. Někdy jsou jeho vítaným zpestřením, někdy si na ně dlouho zvykáme. Na prahu nového roku jsme možná novým věcem více otevřeni, ale nezapomínejme, že nanovo vlastně začínáme s každým novým okamžikem. S každým okamžikem totiž můžeme vyvolat a začít uskutečňovat nějakou, třeba i jen nepatrnou, změnu ve svém životě. Třeba změnu ve způsobu myšlení... Možná si uvědomujete, že do našeho života přicházejí neustále nějaké změny, buď je sami iniciujeme, nebo jsme do nich vtaženi třeba i proti své vůli. První možnost je samozřejmě lepší, být aktivním tvůrcem svého života. Ale k tomu potřebujeme umění se rozhodnout, vědět co chceme a mít dostatek energie pro realizaci. Co byste rádi ve svém životě změnili právě Vy? Jaké změny a novinky vás čekají v novém roce?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?