Úterní Noční linka: Měli jste doma nezvané hosty?

4. červen 2019

 Zloději, zlodějíčkové, lupiči. Dobře se o nich čte v detektivkách, horší je, když navštíví váš dům, byt či chalupu.

Stalo se vám, že jste měli doma tyhle nevítané hosty? Jak jste se vyrovnávali s tím, že tihle pobudové převrátlili váš dům či byt vzhůru nohama a dotýkali se vašich soukromých věcí?

Co se vám ztratilo? A co bylo horší? Ztráta nebo narušení vašeho soukromí? Museli jste volat policii? A jak máte zabezpečené cennosti? Máte bezpečnostní dveře nebo alespoň zámek?

Moji přátelé zkušenost se zloději mají - bytový dům, 2. patro a po návratu z víkendu všechno vzhůru nohama, knihy, povlečení i prádlo. Kamarádka mi říkala, že všechno vyhodila, nedokázala snést, že se jejího prádla dotýkaly ruce lumpa. A nikdo ze sousedů si ničeho nevšiml.

A tak se v úterý probereme malou krimi linkou.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.