Úterní Noční linka: Bicykl a já

5. březen 2019

Kam nejdál jste dojeli na kole? Vzpomenete si ještě na své první kolo? A kdo vás na kole učil jezdit? Patří bicykl i dnes do vašeho života? Co jste s ním všechno zažili?

Včera jsme si připomínali narození Bohuslava Rameše, svého času nejúspěšnějšího českého cyklisty. Bicyklu zůstal věrný celý život a dožil se krásných 86 let. Že má jízda na kole pozitivní vliv na naše zdraví, není pochyb. Jestlipak k příznivcům cyklistiky patříte také vy? A kdy jste se na kolo posadili poprvé? Vzpomínám, že své první kolo jsem si koupila za 300 korun v sedmi letech,kdy jsem si z legrace s rodiči vsadila Sportku a poprvé a naposledy něco vyhrála. Bylo ve zlaté barvě a bylo krásné...Jako dospělák už jsem přešla na horské kolo, protože pro mě byly důležité zážitky z přírody, které se při jízdě dají nádherně vstřebávat.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová