Středeční Noční linka: Žít v souladu s přírodou?

17. květen 2023

Příroda je naprostý základ naší existence na této planetě. Je naším hlavním zdrojem obživy a zajišťuje nám ty nejvhodnější podmínky pro náš zdejší život. Můžeme využívat sílu a rozmanitost přírody ve svůj prospěch, aniž bychom ji ničili? 

Dnes se v Noční lince ptáme: Umíte žít v souladu s přírodou? Jak si myslíte, že to dělá? Máte k přírodě respekt? Jakou formou se ji snažíte chránit? Dokáže příroda léčit? A jak? Vyhledáváte třeba i energeticky zajímavá místa? Nakolik má vůbec člověk právo zasahovat do přírody? Jsou podle Vás potřeby člověka v dnešní době povýšeny nad zákony přírody?  

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.