Středeční Noční Linka: Vaše krajská NEJ

26. duben 2023

Čím se může pyšnit kraj, ve kterém žijete? Které zajímavosti, památky, či turistická místa patří ve vašem kraji k NEJ a stojí za to je navštívit a poznat?

Vaše krajská NEJ jsme začali probírat na počátku letošního roku. Těch NEJ míst, památek, přírodních krás, historických i moderních staveb, zajímavostí nejrůznějšího druhu se nám tehdy sešlo tolik, že se v Noční lince zdaleka nedostalo na povídaní o všech krajích naší země a o všech zajímavostech, které by se právě v tom vašem našly.

Tedy: Vaše krajská NEJ - jaká jsou? Pozvěte nás do svého kraje telefonicky na 731 800 900, nebo napište na www.rozhlas.cz/linka, na co jste ve svém kraji pyšní.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.