Středeční Noční linka: Je tady PRVNÍ MÁJ

1. květen 2024

Je tady PRVNÍ MÁJ, den, který oslavuje nejen práci, ale i lásku a tradici. Co pro vás tento den znamená? Zapojte se do večerního vysílání Noční linky a podělte se o své příběhy spojené s prvním májem.

Znáte historii tradice líbání pod třešní? Uschla nějaká vaše kamarádka, když ji nikdo 1. května nepolíbil? Jaké znáte další májové tradice a jak se vám promítaly do života? Máte oblíbenou pranostiku na tento den? Jaké máte vzpomínky na prvomájové oslavy a průvody?

Zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.