Středeční Noční linka: Fenomén Karel Gott. Jak vzpomínáte na zlatý hlas z Prahy?

2. říjen 2019

Dnes zasáhla Česko vemi smutná zpráva. Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí v kruhu své rodiny zpěvák Karel Gott. 

Za dlouhá léta posbíral 42 Slavíků, titul národního umělce, Zlatou jehlu Polydoru, dva Zlaté klíče festivalu Intervize, zlatou a bronzovou Bratislavskou lyru, Stříbrného a Bronzového lva rádia Luxembourg, Zlatou harfu ve Stuttgartu, Trophée nationale na přehlídce MIDEM v Cannes, cenu Třešňové květiny na festivalu v Tokiu a množství zlatých a platinových desek.

Věnujme dnešní Noční linku vzpomínkám na něj.

Co se vám vybaví, když se řekne Karel Gott? Měli jste snad i možnost osobního setkání s ním? Jaké jeho písně vás provázely životem a jaká je vaše nejoblíbenější?

Čím podle vás Karel Gott zůstane pro hudební scénu a další generace? Vašim vzpomínkám a vyprávěním bude naslouchat moderátor Noční linky z Hradce Králové Karel Sladký. Příspěvek můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.