Středeční Noční linka: Chůze - náš nejpřirozenější pohyb!

20. únor 2019

Chodíte rádi a chodíte často, nebo dokonce pravidelně? Chodíte i na dlouhé pěší výlety? V čem vám právě chůze pomáhá? Pokládáte právě chůzi za nejzdravější a nejpřirozenější formu pohybu člověka? Je pro vás hodně důležité chodit a při tom si odpočinout a tzv. vyčistit hlavu?

O chůzi odborníci i lékaři říkají, že je naším nejpřirozenějším pohybem a chůzi nám také všem velmi vřele doporučují. Chůzí můžeme i snížit naši hmotnost, pokud to potřebujeme a chůze je také vhodná pro naše srdce a cévní systém, nejen pro svaly. Důležité také je, umět správně chodit. A co vy, chodíte rádi?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...