Sobotní Noční linka: Rozumíte si víc s mladšími nebo staršími lidmi?

9. listopad 2019

Máte raději společnost starších a nebo mladších lidí? V jakých případech? Máte spíš mladší nebo starší kamarády? Čím vás mladší a naopak starší lidé obohacují, co jste se od nich naučili?

Moderátorovi Noční linky Karlu Sladkému napsala paní Jitka z Jihlavy, která si už od mládí spíš rozuměla se staršími lidmi. Bylo jí mezi nimi více dobře. Cítila z nich klid, pohodu a moudrost. Po střední zdravotnické škole se nakonec stala ošetřovatelkou v jednom pečovatelském domě pro seniory. Napsala, že nelituje. I když je její práce náročná, tolik ji obohacuje.

Cítí vděčnost za to, co dělá a je jí mezi babičkami a dědečky dobře. S mladšími kluky si prý nikdy neměla co říct, přišlo jí, že se na ni jen vytahovali a předváděli se. A to ji zrovna nebavilo.

Vždy měla starší kamarády. Ve společnosti starších a duševně vyzrálých lidí se cítí odjakživa dobře. Zajímá ji, jak to máte v životě vy a jaké jsou vaše zkušenosti a příběhy.

Vyhledáváte spíš společnost vrstevníků, mladších nebo starších lidí? Na vaše vyprávění se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Napsat mu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.