Sobotní Noční linka: Projev lidskosti

28. březen 2020

Kdy jste se s ním naposledy setkali? Jaký projev lidskosti vás potěšil, zahřál u srdce? Někdo vám pomohl, něco pro vás udělal, povzbudil vás do života? V čem je podle vás lidskost? V nezištné pomoci a ochotě pomáhat druhým? 

Z vaší zkušenosti, umí si lidé být blízcí? A kdo má pro vás srdce na správném místě a je pro vás, za to jaký je, hodně důležitý?

Projevuje se lidskost jen v těžkých chvílích našeho života nebo ji vnímáte ze své zkušenosti jako každodenní balzám, kterého se vám dostává po dávkách? Kdo vám projevil lidskost a komu za to patří místo i ve vašem srdci?

Lidé si v těchto dnech pomáhají. Na vaše příklady osobních příběhů lidskosti se těší v Noční lince moderátor Karel Sladký. A je jedno zda budete mluvit o dětech, sousedech, potřebných, rouškách, nákupech nebo povzbuzení prostřednictvím telefonu.

Karlovi Sladkému napsala paní Květa, která je dojatá ze zájmu o její osobu ze strany sousedů. Vždy věděla, že jsou dobří, ale v těchto dnech to vnímá ještě intenzivněji. Každý den jí telefonují zda něco nepotřebuje, ptají se, jak se má.

Protože je v seniorském věku zajišťují ji i nákupy, aby nemusela vycházet ven. Paní Květa Myslí, že je na světě mnohem víc dobrých lidí, jen o nich není slyšet. A projevují se ve chvílích, kdy je to potřeba.

Sama má prý dobré zkušenosti i s cizími lidmi, kteří jí nejednou pomohli a poskytli pomoc ať už v situaci, kdy ji zradilo zdraví a nebo když byla v životě moc smutná. Úsměv a milé slovo od cizího člověka s dotazem: "Mohu pro vás něco udělat?" ji přesvědčilo nejednou, že lidskost má v dnešní době stále své místo.

A projevy lidskosti mohou být různé. Od milých slov, po malé i větší činy. A kdy jste se s projevem lidskosti naposledy setkali vy? Na vaše vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.