Sobotní Noční linka: Opravdový kamarád

24. říjen 2020

Zažili jste opravdové kamarádství? Máte někoho, o kom můžete říct, že je to ten pravý kamarád? A jak se vlastně opravdový kamarád pozná? Je to vždy někdo z doby mládí, a nebo jej můžeme potkat i později, v dospělosti?

Co to vlastně je kamarádství?  Myslím, že to je přátelský vztah mezi lidmi, kteří se mají rádi a důvěřují si. S opravdovým kamarádem se dá dělat téměř cokoliv. Přece se říká, že ve dvou se to lépe táhne. Na kamaráda musí být spolehnutí a taky by měl i ta největší tajemství udržet v soukromí a nikomu to neříct. Kamarád pomůže i v těch nejtěžších chvílích, přece v nouzi poznáš přítele. Kamarády si vybíráme sami, nejsou nám „přiděleni" tak jako například rodina. To je moc dobrá zpráva, protože  výběr kamarádů je v našich rukou. Na druhou stranu to může znamenat spoustu trápení, protože někdy není lehké si kamarády najít. Kamarád je člověk, se kterým se cítíme dobře a máme k sobě vzájemnou důvěru. Ale - asi je pravda, že pro každého kamarádství znamená něco jiného. Co znamená kamarádství pro vás? A zažili jste opravdové kamarádství?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?