Sobotní Noční linka: Má první cesta do velkého města

30. březen 2024

Připojte se k nám a podělte se o vaše příběhy a dojmy z první cesty do velkého města. Zda se jednalo o Prahu s její majestátní atmosférou, Brno s jeho bohatou historií nebo třeba Ostravu s její industriální energií – každé město má své kouzlo a přináší neopakovatelné zážitky.

Možná jste se ocitli uprostřed davu na Staroměstském náměstí, zachváceni vlnou zvuků, barev a vůní, které se zdají být v kontrastu s klidným životem venkovských oblastí. Nebo jste se poprvé setkali s místními památkami a historickými budovami, které vás okouzlily svou nesmrtelností.

Ale možná jste zažili i dobrodružství, které nebylo úplně příjemné – ztratili jste se ve větvích městských ulic, zápasili jste s neznámými jazyky na cedulích ve veřejné dopravě nebo jste se museli vypořádat s pocitem osamělosti uprostřed davu anonymních tváří.

Kdo vyrůstá v malé obci a nejdál se v prvních letech života dostal maximálně do okresního města, to tenkrát chtělo velkou přípravu na cestu do velkého města.

Na vaše příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy těší už teď Honza Macoun.

 Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.