Sobotní Noční linka: Chodíte rádi mezi lidi?

29. duben 2023

Lidé jsou sociální bytosti a potřeba někam patřit je hluboce zakořeněna v naší přirozenosti. Proto už od počátku věků vytváříme své vlastní komunity.

Příslušnost ke komunitě, ať už jde o sdílený sport, koníčky nebo sousedství nám pomáhá vytvářet si osobní i kolektivní identitu. Může být také vzpruhou pro naše sebehodnocení a naši vůli dobýt svět a splnit si své sny.

Z jakého společenství, kde jste součástí, máte radost? Jste například součástí hasičského spolku? Patřili jste někdy do nějaké komunity nebo spolku, kde vám bylo dobře? Anebo naoapk jste byli v nějakém spolku, kde jste se chytali za hlavu a těšili se na to, až odsud zmizíte?

V dnešní Noční lince se na vaše odpovědi bude těšit Lucie Hostačná. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.