Selátko Václav – nový obyvatel lučanského útulku

Vábně nevoní, ale je tak roztomilý. Tříměsíční prasátko Václav jde z ruky do ruky

Černobílé prasátko Václav je v současnosti nejroztomilejším nalezencem v útulku Dášenka v Lučanech nad Nisou. Ještě stále je vyděšený z toho, jak s ním zacházeli původní majitelé, jeho stav se ale zlepšuje.

„Tříměsíční selátko – kluk – je zřejmě jeden z druhů göttingonského prasátka, je veliký zhruba jako kočka,“ popisuje Dagmar Kubištová z lučanského útulku Dášenka. Sele někdo zavázal do pytle a pohodil u jízdárny v Jablonci nad Nisou. „Představa, že to lidé dokážou udělat, je strašná. U prasátka to máme za 21 let poprvé,“ říká Kubištová.

„Vašík je u nás v útulku teď bezkonkurenčně nejroztomilejší zvířátko. I přes ten smrad se nedá vydržet nepomazlit ho – jde z náruče do náruče.“

Václav je poměrně plachý, ale mazlení má rád

Sele dostalo jméno Václav, protože ho našli v den státního svátku na svatého Václava. „Zájemců o Vašíka je dost, ale budeme je prověřovat, protože chceme, aby se dostal do dobrých rukou – ne na talíř, ale jako prasečí kamarád.“

V útulku nyní pečují o téměř šedesát zvířat, když se na ně zájemci přijedou podívat, možná ještě zastihnou i malého Václava.