S Petrem Voldánem se tentokrát vydáme za “Kanál” a naším cílem bude Londýn, hlavní město Británie

27. květen 2024

Buďte znovu u toho - až se v dalším pokračování cestovatelského rozhlasového pořadu “Na cestách s Petrem Voldánem” vydáme s dlouholetým rozhlasovým zpravodajem a spolupracovníkem ČT do světa - tentokrát za “Kanál” a cílem bude hlavně Londýn. 

Jaká jsou oblíbená místa bývalého stálého rozhlasového zpravodaje v hlavním městě Británie? Kam chodil na anglické pivo a kde ho učil pít tmavý Guinness jeho předchůdce v Londýně Karel Kyncl, proč má rád místa kolem Temže, co si neodpustí v galerii umění Tate Modern?

Vedle odpovědí na tyto otázky se s Petrem Voldánem podíváte i londýnských parků, do populární čtvrti Camden Town, Regent’s Parku za růžemi nebo na Kopec petrklíčů - Primrose Hill. Dovíte se, kde mají v Londýně orloj a jak změnily ráz města roztodivné mrakodrapy.

S Petrem Voldánem se tentokrát vydáme za “Kanál” a naším cílem bude Londýn

To vše uslyšíte v pondělí 27. května, stačí si naladit Český rozhlas Hradec Králové nebo Český rozhlas Pardubice jako obvykle po zprávách v 18:00 a uslyšíte pořad Na cestách. Nebo si nás najděte v audio archivu pořadu.

Těšíme se na Vás.

Petr Voldán
Milan Baják

autoři: Petr Voldán , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.