Pondělní Noční linka: Platinová svatba

27. duben 2020

Někdy se platinové svatbě říká též svatba milosti, proč asi? Znáte někoho ze svého okolí, kdo oslavil či oslaví platinovou svatbu? Domníváte se, že žít spolu sedmdesát let vyžaduje velkou míru tolerance? Jak dlouho jste vy se svým protějškem? Pokud jste slavili výročí svatby, bylo to v kruho rodiny nebo si dotyčná dvojice zopakovala obřad na úřadě? Co si myslíte, proč spolu dříve dvojice vydrželi žít po celý život a dnes už jsou to spíše výjimky?

Výročí svatby je čas uplynulý od civilního či církevního sňatku, tedy od uzavření manželského svazku. Počítá se v ročním intervalu, často však se slaví zejména takzvaná kulatá výročí, tedy v desetiletém intervalu, či čtvrtstoletá výročí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...