Pondělní Noční linka: Netradiční místa, která stojí za to vidět

11. listopad 2019

Podívali jste se někdy do míst, kam se běžně člověk nedostane? Ať už v rámci, dne otevřených dveří, Dnů kulturního dědictví, v rámci nějaké exkurze, nebo díky vlastní zvídavosti?

Nejsou to třinácté komnaty. Přesto se tam člověk jen tak nepodívá sakristie, kancelář primátora, muzejní depozitář či divadelní dílny, nebo vodárna či sladovna. Otevřeno bývá jen výjimečně v rámci Dnů kulturního dědictví, Noci kostelů a podobně. Taková netradiční místa můžete každá rok objevovat i v rámci dnů otevřených dveří Českého rozhlasu, ať už v regionálních studiích, nebo v Praze na Vinohradské.
Jaká netradiční místa jste kdy navštívili vy? Kam byste posluchače pozvali?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...