Pondělní Noční linka: Netradiční místa, která stojí za to vidět

11. listopad 2019

Podívali jste se někdy do míst, kam se běžně člověk nedostane? Ať už v rámci, dne otevřených dveří, Dnů kulturního dědictví, v rámci nějaké exkurze, nebo díky vlastní zvídavosti?

Nejsou to třinácté komnaty. Přesto se tam člověk jen tak nepodívá sakristie, kancelář primátora, muzejní depozitář či divadelní dílny, nebo vodárna či sladovna. Otevřeno bývá jen výjimečně v rámci Dnů kulturního dědictví, Noci kostelů a podobně. Taková netradiční místa můžete každá rok objevovat i v rámci dnů otevřených dveří Českého rozhlasu, ať už v regionálních studiích, nebo v Praze na Vinohradské.
Jaká netradiční místa jste kdy navštívili vy? Kam byste posluchače pozvali?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.