Pondělní Noční linka: Letní móda

8. červenec 2019

Jaké oblečení nosíte v letních měsících? Potrpíte si na módní výstřelky? Jak se oblékáte v parných letních měsících? Jaké oblečení preferujete? Šijete sobě i rodině šaty sami nebo už v dnešní době nakupujete oblečení v obchodních centrech? Co módní doplňky? Co u vás v šatníku nesmí chybět?  Někdo má rád klobouky, jiný má ve svém šatníku bezpočet kravat a dalších doplňků, jak jste na tom v tomto ohledu vy?

Před týdnem jsme měli ve vysílání regionálních stanic ČRo módní návrhářku Blanku Matragi. Inspirovala mě k dnešnímu tématu, o kterém si chci s vámi povídat.  Je pravda, že šaty dělají člověka, co myslíte? Na vaše odpovědi se budu těšit v dnešní Noční lince.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.