Pondělní Noční linka: Co vás naučili rodiče?

7. červen 2021

Dovednosti,které jste se naučili od maminky jsou určitě jiné než ty od táty. Ovládáte po mamince ruční práce? Anebo jste stejně tak dobrý kuchař, kuchařka nebo cukrářka? Učil vás táta zacházet s kladívkem nebo se šroubovákem? Uměli jste pěkně posekat trávu nebo podojit kozu? 

Mnoho jste se mohli naučit od rodičů a stejné dovednosti se od vás mohly naučit vaše děti. Co díky rodičům bravurně zvládáte?

Říká se jak k dílu, tak k jídlu. A také to, že bez práce nejsou koláče. Jak jste byli doma vedeni k práci? Anebo si všechnu práci vzali na starost rodiče? Pracovali jste doma víc než bylo třeba?

I na to se vás zeptá moderátor Noční linky Karel Sladký. Těší se na vás krátce po 23. hodině. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?