Pondělní Noční linka: Co vám do života přináší, či přinesl podzim?

23. září 2019

Máte rádi podzim? Jak vy vnímáte toto roční období, které je charakteristické krásně zbarvenou přírodou, ale také obdobím dušičkovým, či podzimními depresemi? Přinesl vám v životě právě podzim nějakou nezapomenutelnou událost do života?

Málokdo si přechod z veselého, příjemného teplého léta do pošmourného podzimu vyloženě užívá. Zkuste podzim vzít letos tak trochu z jiného pohledu. Tak třeba takto. Podzim je časem dozrávání, sklizně a zejména příprav na zimu. Je to období plné přírodních krás, barevnosti a synchronizace přírody. Pro mnohé podzim znamená návrat do školy a učení. Podzim začíná v době podzimní rovnodennosti, nastává opět rovnováha mezi světlem a tmou a tuto rovnováhu bychom si měli zavést i do svého života. Podzimní období můžeme vnímat jako smutné, protože skončily teplé letní dny a možná jste náchylní podléhat chmurám z podzimního, často nevlídného, počasí, a nebo podzim můžeme vzít jako jedinečnou příležitost ve svém životě zavést změny a nalézt své vnitřní a silnější „já".
Jak vy vnímáte podzim? Těším se na vás v první podzimní Noční lince.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?