Pondělní Noční linka: Co vám do života přináší, či přinesl podzim?

23. září 2019

Máte rádi podzim? Jak vy vnímáte toto roční období, které je charakteristické krásně zbarvenou přírodou, ale také obdobím dušičkovým, či podzimními depresemi? Přinesl vám v životě právě podzim nějakou nezapomenutelnou událost do života?

Málokdo si přechod z veselého, příjemného teplého léta do pošmourného podzimu vyloženě užívá. Zkuste podzim vzít letos tak trochu z jiného pohledu. Tak třeba takto. Podzim je časem dozrávání, sklizně a zejména příprav na zimu. Je to období plné přírodních krás, barevnosti a synchronizace přírody. Pro mnohé podzim znamená návrat do školy a učení. Podzim začíná v době podzimní rovnodennosti, nastává opět rovnováha mezi světlem a tmou a tuto rovnováhu bychom si měli zavést i do svého života. Podzimní období můžeme vnímat jako smutné, protože skončily teplé letní dny a možná jste náchylní podléhat chmurám z podzimního, často nevlídného, počasí, a nebo podzim můžeme vzít jako jedinečnou příležitost ve svém životě zavést změny a nalézt své vnitřní a silnější „já".
Jak vy vnímáte podzim? Těším se na vás v první podzimní Noční lince.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.