Pěvecký sbor Aurea Rosa zakončí letní soustředění koncertem na hradě Vranov

Nejen děti se o letních prázdninách společně baví na různých příměstských táborech. Užívají si je i senioři. Například v Liberci prozpívali týden na soustředění pěveckého sboru Aurea Rosa.

Ten je součástí tamní Univerzity třetího věku, kterou pořádá Technická univerzita. Během akademického roku se jeho zpěváci a zpěvačky schází jednou až dvakrát týdně, v uplynulém týdnu ale cvičili zpěv intenzivněji. Letní soustředění pěveckého sboru zakončí dnes v pravé poledne koncertem pro veřejnost na hradě Vranov v Malé Skále.

Ve sboru je i několik mužů

Sbor má ve svém repertoáru písničky v angličtině, latině, italštině, ale předevšm češtině.

„Zpíváme renesanční skladby i lidové skladby. Zpíváme i velmi náročnou skladbu soudobé holandské autorky Hagenberg - The Music of Stillness,“ popsala sbormistyně Jana Konvalinková. Učení nových písní je náročné, přesto si ho členové sboru užívají.

„V těchhle letech je dobré se pořád něco učit, člověk pak zůstává v kondici. Letní škola je strašně zábavná, přestože se nadřeme, tak se i zasmějeme,“ zhodnotila letní soustředění vitální sedmdesátnice Eva Niplová.

Letní soustředění sboru Aurea Rosa v sobotu zakončí veřejný koncert na Pantheonu v Malé Skále

Nejstarší členkou sboru Aurea Rosa je šestasedmdesátiletá Marta Lžičařová, která do něj vstoupila díky rozhlasu. „Jednou jsem slyšela na Českém rozhlasu, že sbor Aurea Rosa přijímá nové členy. Tak jsem neváhala a přihlásila jsem se. Nelitovala jsem toho okamžiku nikdy, naplňuje mě to úžasnou energií, radostí, umím spoustu nových písní, doma si zpívám a vždycky se těším mezi dobrou partu do sboru,“ popsala Lžičařová.

Ve sboru je i několik mužů a na klavír zpěváky doprovází jeho nejmladší členka, dvacetiletá Eliška Procházková.  „Moc ráda říkám, že od té doby co je znám, mám čtyřicet nových babiček a dědečků, protože mě berou jako vlastní,“ s úsměvem komentovala mladá klavíristka. Pěvecký sbor Aurea Rosa stále přijímá nové členy, stačí se přihlásit na Univerzitě třetího věku.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související