Páteční Noční linka: My a životní prostředí!

7. červen 2019

Co vás trápí na prostředí kolem vás, kde žijete a co vás naopak těší, že se zlepšuje? A co vy sami děláte a myslíte si, že můžete zlepšit právě ve světě kolem nás? Bojíte se o přírodu, o vodu v řekách a mořích i o některé ohrožené druhy zvířat? Víte, nebo alespoň tušíte, co by šlo dělat jinak a máte potřebu zachraňovat "modrou" planetu? Co vše bylo jinak za vašeho dětství a dnes už vůbec neexistuje?

Kolem nás se děje spousta věcí, které se nám mnohým nelíbí a mnozí se také snaží něco dobrého a užitečného pro svět udělat. Už třeba jen to, že alepoň třídí odpad a nechávají místa v přírodě po sobě čistá. Na první pohled maličkost, že ....chce se říci! Ale ve výsledku jsou to velké a důležité činy! Tento týden jsme si připomínali také Mezinárodní den životního prostředí. Mnozí jste se třeba u této příležitosti zúčastnili nějakých konkrétních akcí, v Praze se zase předávali ceny Josefa Vavrouška za ekologii, za činnost v oblasti životního prostředí a tak i v Noční lince si pojďme tohle téma připomenout!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.