Páteční Noční linka: Kdy jste si v životě řekli: Zvládl jsem to!

31. květen 2019

Vyřešili jste problém, komplikovanou situaci, zvládli vážnou nemoc nebo jiný životní boj? Kdy jste se postavili životu a poprali s nepříjemnou situací? Znáte ten pocit, kdy jste dokázali zdolat překážku, problém a řekli si: Zvládl jsem to a dostavil se pocit úlevy?

Možná jste díky vlastnímu odhodlání dokázali změnit život k lepšímu nejen sobě, ale i druhým? Co zvládne člověk sám, bez pomoci druhých? Je pomocná ruka potřeba? Kdo vám ji dal?

Jsou situace, kdy musí člověk v životě zapojit všechny síly které má a "bojovat". Tedy nemusí, ale chce. Protože cítí, že to v čem je, už nemá smysl a nenaplňuje ho. Odpoutat se od něčeho nefungujícího, zbytečného, něčeho, co je ztrátou času i energie, chce notnou dávku odvahy. A pokud je to i vážná nemoc, odhodlání žít musí být velké.

Pro zvládnutí složitých situací pomáhá i motivace. Budu se mít lépe, budu s někým, kdo za to stojí, budu si moci dělat co chci a žít po svém. Nemusí jít vždy jen o velká rozhodntí a velké činy. Možná vám úplně stačí, že se o sebe a druhé dokážete postarat a žít slušný život, že zvládáte každý den v pohodě.

Třeba jste právě teď na životní cestě, kdy něco řešíte a jdete do toho s odhodláním, že to zvládnete a dokážete. Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio