Páteční Noční linka: Kdy jste si v životě řekli: Zvládl jsem to!

31. květen 2019

Vyřešili jste problém, komplikovanou situaci, zvládli vážnou nemoc nebo jiný životní boj? Kdy jste se postavili životu a poprali s nepříjemnou situací? Znáte ten pocit, kdy jste dokázali zdolat překážku, problém a řekli si: Zvládl jsem to a dostavil se pocit úlevy?

Možná jste díky vlastnímu odhodlání dokázali změnit život k lepšímu nejen sobě, ale i druhým? Co zvládne člověk sám, bez pomoci druhých? Je pomocná ruka potřeba? Kdo vám ji dal?

Jsou situace, kdy musí člověk v životě zapojit všechny síly které má a "bojovat". Tedy nemusí, ale chce. Protože cítí, že to v čem je, už nemá smysl a nenaplňuje ho. Odpoutat se od něčeho nefungujícího, zbytečného, něčeho, co je ztrátou času i energie, chce notnou dávku odvahy. A pokud je to i vážná nemoc, odhodlání žít musí být velké.

Pro zvládnutí složitých situací pomáhá i motivace. Budu se mít lépe, budu s někým, kdo za to stojí, budu si moci dělat co chci a žít po svém. Nemusí jít vždy jen o velká rozhodntí a velké činy. Možná vám úplně stačí, že se o sebe a druhé dokážete postarat a žít slušný život, že zvládáte každý den v pohodě.

Třeba jste právě teď na životní cestě, kdy něco řešíte a jdete do toho s odhodláním, že to zvládnete a dokážete. Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...