Páteční Noční linka: Kde jste prožívali nejlepší dovolené?

22. únor 2019

Kde jste najraději prožívali dovolené, nebo prožíváte? Troufli byste si třeba i v seniorském věku sednout do letadla, nebo na vlak a vydat se na cestu dozahraničí?

Sbalit batoh, plavky, sandály, sluneční brýle a vyrazit podle libosti třeba do Egypta, na asijské pláže či ještě dál? Před rokem 1989 to byl pro nás prakticky nesplnitelný sen. Přesto jsme už tehdy houfně cestovali. Dovolenkové lokality drtivé většiny mořechtivého národa se ale  musely omezit na následující destinace: NDR a Sovětský svaz. Populárním přímořským letoviskem zde bylo Soči na Krymu u Černého moře. Dalšími destinacemi, kam čeští turisté jezdívali na dovolenou, bylo Bulharsko a Rumunsko. A také do Maďarska na Balaton.

Báječné dovolené se ale daly prožít i na domácí půdě. Například léto v Tatrách bylo pro milovníky hor vždy nezapomenutelné. Pojďme vzpomínat také v Noční lince. Kde jste najraději prožívali dovolené, nebo prožíváte? A jak vnímáte seniorské cestování v dnešní době?   

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.