Páteční Noční linka: Jak vycházet s lidmi?

6. říjen 2023

Myslíte, že se dokážete domluvit, vyjít s každým? Jste rádi v kontaktu s lidmi? Jací lidé jsou na vaší frekvenci, jsou to lidé se stejnými zájmy, pohledem na život, koníčky? Vyhledáváte lidi se smyslem pro humor? Navazujete rádi nové kontakty? Jak vycházíte se sousedy?

Ne vždy si můžeme vybrat s kým se v životě setkáme. Někdy musíme jednat i s lidmi, kteří nám zrovna příjemní nejsou. Když už se někým rádi obklopujeme, tak to jsou většinou lidé, kteří jsou našim zrcadlem. Je nám s nimi dobře, protože jsou na stejné vlně, máme si s nimi co říct, mají podobný smysl pro humor, spojují nás s nimi i společné zájmy a koníčky.

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.