Životní motto:
Největší chybou je klást si nízké cíle.
Co dělám v rozhlase:
Provázím pořady Byl jednou jeden rok, eRko, a Příběhy z kalendáře. Dříve jsem moderoval zábavný pořad Kolotoč, díky němuž jsem se po 23 letech vrátil před rozhlasový mikrofon. Provázel jsem také pořady Pokračování za chvilku, Příběhy slavných značek a několik let sám moderoval Dobré ráno s Dvojkou a Odpoledne s Dvojkou.
Před rozhlasem:
Po absolvování žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze jsem nastoupil do vznikajícího Českého rozhlasu jako moderátor Dobrého jitra z Prahy. Tady jsem se potkal se skvělým šéfem, panem Karlem Mastným. A hlavně mě nesmírně oslovila a pohltila samotná instituce. Tedy ta překrásná, tenkrát starodávná, budova na Vinohradské 12 a lidé, kteří v ní dělají rádio srdcem.
Co mě baví:
Moje dcery Kačenka, Andulka a nejmladší Márinka a syn Honzík. A pak taky knihy, horská turistika, golf a péče o zahradu. Z televizních pořadů si nikdy nenechám ujít zprávy, rád se podívám na kvalitní film a nepohrdnu ani sportem, například fotbalovou Ligou mistrů a golfovými přenosy.
Všechny články
-
Ferdinand Peroutka. Gentleman první republiky
Málokdo tuší, že intelektuál, novinář a spisovatel Ferdinand Peroutka, narozený 6. února 1895 v Praze, svých úspěchů dosáhl i bez maturity. -Vyhovovalo mu samostudium.
-
Charlie Chaplin. S érou němého filmu se rozloučil filmem Moderní doba
Film Moderní doba měl ve Washingtonu premiéru 5. února 1936. Autorem scénáře, režisérem i představitelem hlavní role byl král filmové grotesky Charlie Chaplin.
-
Petr Muk. Hudba, víra, láska... do všeho šel naplno
Petr Muk se narodil 4. února 1965. S kapelou Oceán vyjel po revoluci do Anglie na turné s legendárními Erasure. Svou židovskou víru naplno projevil ve skupině Shalom.
-
Johannes Gutenberg. Jeho převratná nová technologie přinesla renesanci i náboženskou reformaci
Johannes Gutenberg zemřel 3. února 1468. Díky jeho převratné nové technologii vznikla první tištěná kniha, čímž zahájil novou éru sdílení informací.
-
Alexander Selkirk. Skutečný Robinson Crusoe prožil na opuštěném ostrově roky jen s kozami a kočkami
Příběh Alexandra Selkirka inspiroval spisovatele Daniela Defoea. Námořník byl zachráněn 2. února 1709 lodí britských bukanýrů, kteří trpěli kurdějemi a sami hledali pomoc.
-
Novinky z Českého rozhlasu
Úžasné životy na Dvojce. Na filmaře Karla Zemana vzpomíná Jaroslav Sedláček. Slavné milenecké dvojice na Plusu v cyklu Portréty. Pozveme vás také na Vlnohraní.
-
Postřižiny. Kultovní filmová komedie. Předobrazem správce byl Hrabalův nevlastní otec
Hned po svém únorovém uvedení do kin roku 1981 sklidil lyrický snímek Jiřího Menzela na motivy novely Bohumila Hrabala mimořádně velký divácký ohlas.
-
Ladislav Štaidl. Muž ve stínu
Je podepsán pod desítkami písní, které slýcháte denně z rádia. S Karlem Gottem spolupracoval skoro čtvrt století. Zemřel 31. ledna 2021.
-
Rubikova kostka. Nejčastěji se skládá metodou Jessicy Fridrich, která se narodila v Ostravě jako muž
Rubikovu kostku vynalezl maďarský sochař a architekt Ernő Rubik. Patent podal 30. ledna 1975 a stal se prvním dolarovým milionářem ve východním bloku.
-
Kdyby tisíc klarinetů. Kritika muzikál strhala, třem hvězdám zajistil roční zákaz činnosti
Nahlédneme do zákulisí filmu Kdyby tisíc klarinetů. Premiéru měl 29. ledna 1965. Stál na svou dobu neuvěřitelných 7 milionů, a v prvním roce jej viděly 4 miliony diváků.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »