Nedělní Noční linka: Vidíte v lidech to lepší?

21. červenec 2019

Věříte stále v lidskost, člověčinu? Přesvědčujete se o tom, že je mezi námi stále dost dobrých lidí, kteří jsou ochotni naslouchat, nezištně pomoci, podat pomocnou ruku? Jaká je vaše charakteristika dobrého člověka? Jak se podle vás pozná dobrý člověk?

Každý má v sobě lepší a horší vlastnosti. Jde o to, jaké převažují a zda jsme schopni projevit onu lidskost, pomoci když je potřeba, být tu pro druhé lidi a mít pochopení. Zůstávají podle vás lidé lidmi v tom dobrém, jsou schopni si porozumět, pomoci a vzájemně se respektovat a pochopit jeden druhého?

Máte kolem sebe lidi, které zajímá jak se máte, zda něco nepotřebujete a nemluví jen o sobě a svých potřebách a problémech? Zkrátka nejsou egoisty, které druhý nezajímá?

Můžete nám o tom dnes v noci vyprávět. Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.