Nedělní Noční linka: Umíte se v dnešní uspěchané době zklidnit a zastavit?

31. březen 2019

Stačíte tempu doby? Kde a v čem nacházíte vnitřní zklidnění? Jaká je Vaše meditace,relaxace a v čem nacházíte uvolnění? Nezapomínáme v materiálním světě i na duchovní hodnoty a své vnitřní potřeby? Odnesli jste někdy "honbu" třeba za financemi zdravotně a pochopili, že tudy cesta nevede, že musíte změnit styl svého života i za cenu, že se třeba uskromníte, ale budete ve větší pohodě a klidu? 

Dá se dostat ze začarovaného kruhu,kdy člověk jak to všude slyšíme stále něco musí a jsou na něj vyvíjeny i stále větší a větší nároky například v práci? Je to i o potřebách a nutkání člověka?

Potřeba výdělku, obstarání a zajištění rodiny lidi v dnešní době žene dál a dál. Někteří tempo doby nezvládají, dostavuje se stres a nervové zhroucení. Pokud člověk neumí odpočívat, zastavit se, najít vnitřní zklidnění, může se ocitnout velmi snadno na pokraji sil a zhroucení.

Přišli jste na to, co je pro vás v životě opravdu důležité a umíte skloubit třeba práci s odpočinkem? Kde nacházíte vnitřní klid?

Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.