Nedělní Noční linka: Talismany pro štěstí. Máte nějaké?

1. březen 2020

Co myslíte, přináší vám v životě štěstí? Dostali jste nějaký talisman? Kdo vám ho dal? Někdo z rodiny, máte ho po babičce, mamince nebo je od někoho úplně jiného? A zažili jste situaci, kdy vám pomohl nebo jste díky němu alespoň pocítili úlevu? Věříte v sílu a energii talismanů? Jaký je ten váš?

Slovo talisman pochází z arabského talásim, což znamená kouzelný, posvěcený. Indiánská kultura je známá svým používáním talismanů jako přívěsků na krk. Do talismanu můžete vložit i svou vlastní informaci. Můžete mu dát úkol před čím vás má chránit, nebo co přinášet. Po splnění přání můžete úkol z něj sáhnout a dát mu zase jiný.

Mezi dobré přijímače informací patří zlato, stříbro, také bronz a kámen. Dobrý talisman by měl být originál a pokud možno vyroben ručně.

Talismany od pradávna provázely člověka na jeho životní pouti. Dodávají sílu vědomí, podporují energii a ducha člověka. Talisman má přinášet lásku a štěstí.

Máte své talismany a jak vám v životě pomohly? Věříte v jejich sílu? Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio