Nedělní Noční linka: Dědictví a vztahy v rodině

13. leden 2019

Už jste se rozhodli, komu co připadne z majetku, který jste nastřádali během života? Můžete se rozhodnout ještě v plné síle, že ten kousek louky dáte vnukovi, že dům, ve kterém žijete darujete dětem, peníze rozdělíte rovným dílem.

Jedna moje známá advokátka říká, že by měl mít každy, kdo vlastní nějaký majetek, napsanou závěť od svých 45 let. Vypadá to snadně, ale mnozí víte, kolik zla může takové rozdělování majetku nadělat.

Jaké máte zkušenosti? Také se rodina rozhádala, když se jedné straně zdálo, že dostala méně? Nemluví dcera s matkou, protože dítě od sestry dostalo více něž to její? Jak jste u vás řešili rozdělení majetku?

Říká se, že kdo nic nemá, nic neztratí, ani přízeň rodiny. Ale peníze dokážou udělat i mezi nejbližšími pěknou válku.

V Noční lince se i od vás jistě dozvíme, jaké problémy jste zažili při rozdělování majetku anebo zda vše proběhlo v klidu, jak se sluší a patří.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.