Nedělní Noční linka: Dědictví a vztahy v rodině

13. leden 2019

Už jste se rozhodli, komu co připadne z majetku, který jste nastřádali během života? Můžete se rozhodnout ještě v plné síle, že ten kousek louky dáte vnukovi, že dům, ve kterém žijete darujete dětem, peníze rozdělíte rovným dílem.

Jedna moje známá advokátka říká, že by měl mít každy, kdo vlastní nějaký majetek, napsanou závěť od svých 45 let. Vypadá to snadně, ale mnozí víte, kolik zla může takové rozdělování majetku nadělat.

Jaké máte zkušenosti? Také se rodina rozhádala, když se jedné straně zdálo, že dostala méně? Nemluví dcera s matkou, protože dítě od sestry dostalo více něž to její? Jak jste u vás řešili rozdělení majetku?

Říká se, že kdo nic nemá, nic neztratí, ani přízeň rodiny. Ale peníze dokážou udělat i mezi nejbližšími pěknou válku.

V Noční lince se i od vás jistě dozvíme, jaké problémy jste zažili při rozdělování majetku anebo zda vše proběhlo v klidu, jak se sluší a patří.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser