Na větvi s Halinou jsou populární spisovatel Michal Viewegh a zpěvačka Linda Finková

21. září 2015

Český rozhlas Pardubice nabídne další vydání talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů "Na větvi s Halinou". Uslyšíte ji v pondělí 21. září 2015 v přímém přenosu ze sálu Romantika Spa Resortu Tree od Life Lázní Bělohrad.

Hosty pořadu budou od 18. hodiny populární spisovatel Michal Viewegh a zpěvačka Linda Finková. Zažijte neopakovatelnou atmosféru v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.

Michal Viewegh se narodil 31. března 1962 v Praze. Je autorem společenských románů a parodických próz. Ve své tvorbě využívá postmoderních postupů.

Viewegh pochází z rodiny inženýra chemie, jeho matka je právnička. Po maturitě na gymnáziu v Benešově, krátkém studiu na VŠE a několika příležitostných zaměstnáních vystudoval na FF UK v Praze češtinu a pedagogiku. Učil na Základní škole ve Zbraslavi. Od roku 1993 byl redaktorem nakladatelství Český spisovatel. Roku 1995 se stal spisovatelem z povolání.

Michal Viewegh

Linda Finková absolvovala obor populární zpěv na Pražské státní konzervatoři Antonína Dvořáka. Zpívala s kapelou K. Vágnera a H. Zagorové, s J. Ledeckým, V. Čokem, s bigbendem F. Slováčka a s Dan Kohout bandem.

Linda Finková se postarala o hudební vložku

V muzikálu 451° Fahrenheita hrála roli Mildred, v muzikálu Dracula role Nymfy a Adriany, v muzikálu Krysař roli Rozi,v muzikálu Tři mušketýři role Mylady a v muzikálu Kleopatra role Fulvie.

Dále hrála v muzikálu Tajemství Kamilu a v muzikálu Golem v roli Mariany.

V obnovené premiéře muzikálu Kleopatra hrála opět Fulvii, ale hrála i mluvenou roli bohyně Isis. Nazpívala píseň v kampani proti AIDS, hostovala na mnoha albech a věnuje se především studiové práci. Věnuje se také dabingu.

Učí na Pražské konzervatoři obor Populární zpěv.

Linda Finková je jen její pseudonym, její pravé jméno za svobodna - Ludmila Nopová.

V talkshow "S Halinou na větvi" přivítá vždy Halina Pawlowská dva hosty. Součástí pořadu bude také živý hudební doprovod. O ten se nyní postará sama Linda Finková.

Na větvi s Halinou jsou režisér Jakub Kohák a zpěvačka Tereza Černochová

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.


Zvětšit mapu
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...