Na Polevské lyži přibude další jméno. Letošní běžkařský závod vyhrál Jan Polášek

21. leden 2017

Jeho jméno se tak připojí k ostatním, které zdobí symbolickou historickou lyži. Na té jsou zaznamenáni vítězové všech předchozích ročníků Polevské lyže od roku 1993. Tradiční závod se ale na Novobrosku běhá už od šedesátých let a letos na něm změřilo síly na sto sportovců.

Závodili nejen lidé z okolí, ale přijeli také závodníci z Liberecka, Jablonecka, z Prahy nebo z Německa. Patnáctikilometrovou trasu brali někteří soutěžící v kategorii mužů jako zajímavý trénink. „Jsem tady poprvé na patnáctce, předtím jsem běhal třicítku. Poslední čtyři roky jezdím iron many, takže tohle je jen taková víkendová zábava,“ se smíchem komentoval jeden ze závodníků. Absolutním vítězem patnácti kilometrového závodu mužů se stal Jan Polášek. Ženy, děti a dorost pak soutěžili na kratších trasách.

Závod se běžel klasickou technikou, na tratích leželo asi půl metru sněhu. „Tratě jsou připravované průběžně, protože je připravujeme pro turisty,“ vysvětlil za pořadatele ze SKI Polevsko František Vosecký.

Polevská lyže 2017

Běžkařský závod Polevská lyže se jede klasickou technikou na strojově upravených tratích v okolí Polevska na Novoborsku. Závod patří do seriálu Lužický horal.

Spustit audio