Ministryně Malá: Lidé mě varovali, že po mně novináři půjdou

4. červenec 2018 05:46

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá z ANO si za svou diplomovou prací o chovu králíků stojí. Strávila nad ní prý mnoho času a nemá problém si ji kdykoli obhájit. Podle svých slov má čisté svědomí. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš se ministryně zastal.

„Lidé mě varovali, že po mně novináři půjdou, ale že kvůli mému angažmá na ministerstvu spravedlnosti začnou detailně studovat 13 let starou práci o králících, to jsem popravdě nečekala,“ vzkázala ministryně spravedlnosti Taťána Malá přes premiéra Andreje Babiše.

„Ovšem nemám problém si ji kdykoliv obhájit, stejně jako to budu dělat u svých kroků a rozhodnutí na postu ministryně,“ píše.

„Opakuji, že jsem na diplomové práci pracovala tvrdě a strávila jsem nad ní mnoho času,“ uvedla ministryně spravedlnosti.

„Za sebe mám absolutně čisté svědomí a moc mě mrzí, co se kolem mě v mediích rozjelo. Ještě více líto mi je ale toho, jak média bombardují univerzity, kde jsem studovala. Za to se jim alespoň na dálku moc omlouvám.“

Ministryně se ohledně své diplomové práce o chovu králíků zastal také premiér Andrej Babiš. „Myslím, že 13 let stará diplomka z králíků rozhodně neovlivní práci paní Malé na ministerstvu,“ citovala Česká televize reakci Babiše.

Podle rektorky Mendelovy univerzity Danuše Nerudové v teoretické části diplomové práce Malá opisovala a jde o plagiát. „Co se týká výsledků měření, statistiky a závěru, je ta práce zcela originální a přináší nové výsledky,“ uvedla pro Českou televizi.

„Mendelova univerzita zatím o odebrání titulu ani o ničem podobném neuvažuje,“ doplnila pro iROZHLAS.cz mluvčí instituce Jiřina Studenková.

Reportéři České televize se chtěli v úterý Malé na její diplomovou práci zeptat. Z ministerstva je ale podle vyjádření Michala Kubala doprovodila ochranka.

autoři: red , val , ako
Spustit audio