Kynoložka z Nového Boru letí do Afriky. Pomáhat v boji proti pytlákům

V africké republice Kongo. Výcvik belgických vlčáků malinois

Hana Böhme, maminka šestileté Carly a původně malířka skla odmalička milovala psy a africká zvířata. Její láska byla tak silná, že už několik let jezdí do africké republiky Kongo a cvičí hnědé krátkosrsté belgické ovčáky malinois společně s tamními psovody v boji proti pytlákům a pašerákům.

0:00
/
0:00
Hana Böhme odmalička milovala psy a africká zvířata

Dnes 8. října Hana Böhme opět odlétá do Afriky pomáhat s výcvikem štěňat své feny Camy. V Čechách zůstává další pes Odzala – ten by měl Africe pomoci také – na jeho výcvik a převoz ale Haně chybějí peníze. Ty se Hana snaží vybrat prostřednictvím internetového portálu hithit.com.

„Odzala bude převážně na letišti u celníků a bude hledat slonovinu, gorilí srst, luskouní šupiny,“ popisuje kynoložka, která bude v Africe intenzivně pracovat tři týdny. „Belgičtí ovčáci jsou jedni z mála psů, kteří zvládnou přelet do Afriky a budí respekt,“ říká.

Hana Böhme z Nového Boru – cvičí české psy a africké psovody, kteří dokážou odhalit pytláky.  Podporuje ji i liberecká zoo

Belgický speciálně vycvičený ovčák Odzala dostal jméno podle afrického národního parku. Pomáhat by měl ale v budoucnu na letišti v hlavním městě Republiky Kongo Brazzaville.

Carla Böhme, šestiletá dcera kynoložky chce jednou být "jako maminka"